Koniec centrów handlowych?

www.zbudujstrone.com.pl Środki czystości Wrocław

W niektórych miastach Polski mieszkańcy są zdania, że powstaje zbyt wiele centrów handlowych. Taka sytuacja ma miejsce m.in. w Poznaniu, gdzie słychać z jednej strony pogłoski o budowie kolejnego centrum w dzielnicy Rataje, a z drugiej – negatywne opinie poznaniaków o tym, że centrów już jest zbyt wiele. Inwestorzy jednak nie biorą pod uwagę opinii przeciętnego mieszkańca, a konkretne wskaźniki. A te mówią, że budowa nowego centrum nadal będzie opłacalna. Pomimo odczuwalnego przez mieszkańców przesytu, nie ma więc póki co mowy o końcu bodowy centrów handlowych w mieście.

Za to przeszkodą w tworzeniu kolejnych obiektów handlowych może stać się zupełnie coś innego. Nie wskaźniki i nie opinia mieszkańców, ale nowe technologie mogą doprowadzić do kryzysu centrów handlowych, jak i tradycyjnego kupowania w ogóle.

posadzki elewacje lastryko elewacje do domu poznań salon fachowiec

Jedną z innowacji, która być może w przyszłości poważnie ograniczy działalność i powstawanie centrów handlowych są aplikacje na smartfony, takie jak tworzone przez firmę Amazon. Sprzedażowy gigant rozważa możliwość wprowadzenia zakupów internetowych na podstawie zdjęcia. Mechanizm działałby w ten sposób, że na podstawie zdjęcia wykonanego w galerii, aplikacja odszukuje korzystniejszą ofertę w sieci i umożliwia Ci zakup online. Oznacza to, że tradycyjne centra handlowe, ale także mniejsze sklepy będą głównie pretekstem do przeglądania i przymierzania produktów. Kupowanie będzie natomiast odbywać się online. Oczywiście takie podejście konsumentów nie będzie korzystne dla właścicieli centrów handlowych, co każe stawiać pytania o przyszłość takich obiektów.