Zalety mieszkań od dewelopera

dla ogrodu

Do własnego mieszkania można dojść wieloma drogami. Jedną z nich jest kupowanie mieszkań od deweloperów, a najczęstszą alternatywą prywatne inwestycje. Oba sposoby są dobre – jednak w innych sytuacjach i dla innych inwestorów. Kiedy i dlaczego warto skorzystać z mieszkań od dewelopera?

Pierwszym argumentem za kupieniem gotowej nieruchomości jest wygoda. Prywatna inwestycja może dać wiele satysfakcji i jest korzystniejsza finansowo, ale załatwienie kolejnych formalności to niejednokrotnie prawdziwy koszmar. Komplikacje mogą się zacząć już przy kupowaniu działki i przeznaczaniu jej pod budowę. Na kolejnych etapach nie jest łatwiej. Kupując gotowe mieszkanie zupełnie nie musisz się tym przejmować. Po prostu płacisz i dostajesz klucze do gotowego mieszkania.

W zależności od wyboru opcji, możesz skorzystać z mieszkania całkowicie wykończonego lub otrzymać gotowy lokal, bez wykończenia. W przypadku mieszkania „pod klucz” jest oczywiście najłatwiej. Nie trzeba się przejmować nawet szukaniem projektanta wnętrz czy instalacją armatury łazienkowej – to wszystko również załatwia deweloper.

Jeśli kupujesz mieszkanie od sprawdzonej firmy, możesz się też spodziewać, że jest ono solidnie wykonane. Całość prawdopodobnie była dobrze nadzorowana i dokładnie sprawdzona przed oddaniem do użytku. W przypadku budowania na własną rękę, samemu musisz znaleźć wykonawców i osobę, która będzie nadzorować inwestycję. Jeśli nie masz rozeznania w branży, istnieje ryzyko, że wybierzesz niewłaściwie i koszty inwestycji wzrosną w wyniku napraw i poprawek.